вторник, 21 мај 2024

Дедо тепал полицаец во Куманово

Седумдесет и деветгодишенгодишен кумановец нападнал полицаец во Куманово кој бил на службена должност. Како што додаваат од полицијата, Б.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Објавено на

часот

Сподели

„На 23.04.2024 година во 11.50 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Р. (79) од Куманово, затоа што агресивно се однесувал и физички нападнал полициски службеник при извршување на службени дејствија“, информираат од Секторот за внатрешни работи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ