недела, 26 мај 2024

Деца се коцкале во казино во Охрид

Вчера во 02:25 часот, при извршена контрола во казино на булевар Туристичка во Охрид, полициските службеници затекнале две малолетни лица од Охрид.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против правното и одговорното лице ќе поднесе соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ