петок, 1 март 2024

Де Лаурентис бесен на судењето против Интер, смета дека Наполи е оштетен

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис е гневен на судијата Давиде Маса за убедливиот пораз од Интер од 3-0.
 

Објавено на

часот

Сподели

Наполи го загуби дербито против Интер и падна на петтата позиција на табелата. По натпреварот Де Лаурентис одлучи да не го пушти тренерот Валтер Мацари пред новинарите, туку тој самиот искоментира.

„Бевме оштетени. Имаше некои очигледни грешки. Маса имаше лоша ноќ, сите грешки беа на наша штета. Тоа влијаеше на крајниот резултат“, рече Де Лаурентис.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ