понеделник, 17 јуни 2024

Далас ја одбрани првата „меч топка“ на Голден стејт (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

На Голден стејт му фали уште една победа за да се пласира во големото НБА финале, Далас не дозволи тоа да се случи синоќа.
 
Конечно Дониќ и соиграчите одиграа партија на највисоко ниво и успеаа да добијат еден натпревар. На крајот на третиот период имаа предност и од 29 поени разлика, по што следуваше опуштање во завршните 12 минути. Конечниот резултат беше 119-109.
 
 
На Дончиќ му недостасуваше само една асистенција за трипл-дабл, постигна 30 поени, имаше 14 скокови и девет асистенции. Најдобар кај Голден стејт беше Кари со 20 поени.
 
[video:https://www.youtube.com/watch?v=B9rr3i1QhL0 autoplay:0]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ