петок, 1 март 2024
НБА

Далас го победи Сакраменто и ја одржа надежта за плеј-ин (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Далас или Оклахома ќе го заземат последното место во плеј-инот, на две кола до крајот имаат ист број на победи и порази, но Тандерс се со подобар меѓусебен дуел, при ист скор, тие би оделе во следната фаза. Далас ќе мора да ги добие двата преостанати натпревари и да се надева на еден пораз на Оклахома.

Против Сакраменто, Далас одигра одлично второ полувреме во кое го сврти мечот и победи со 123-119. Ирвинг постигна 31 поен, Дончиќ 29 поени, имаше и десет скокови. Најдобар кај Сакраменто беше Фокс со 28 поени.

Резултати: Детроит – Бруклин 108-123, Индијана – Њујорк 129-138, Атланта – Вашингтон 134-116, Бостон – Торонто 97-93, Милвоки – Чикаго 105-92, Њу Орлеанс – Мемфис 138-131, Далас – Сакраменто 123-119, ЛА Клиперс – ЛА Лејкерс 125-118.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ