понеделник, 26 февруари 2024
Пред родителите и полицијата го признал делото

„Дај ги парите или ќе те убијам“: 16-годишно момче од Мралино со секира крадело во обложувалница

Објавено на

часот

Сподели

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Гази Баба, вчера во 04:30 часот, лишиле од слобода малолетникот.

Во службен раговор во полициска станица, во присуство на родител, тој го признал делото, а биле пронајдени и дел од предметите поврзани со делото. По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР. 

Како што информираат од таму, малолетникот се сомничи дека на 30 април 2023 извршил кривично дело „разбојништво“ во спортска обложувалница во село Петровец, при што со закана од вработената одзел пари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ