недела, 26 мај 2024

Да си ја сакаме државата, да го сакаме ближниот, велигденска честитка на Мицкоски

Објавено на

часот

Сподели

„Воскресението е потврда дека надежта секогаш ќе победи, човековата волја, љубов и верба можат да допринесат за поубав свет.

Поучени од христијанските начела, да си ја сакаме државата, да го сакаме ближниот, да направиме сѐ утре да биде подобро од денес. Промените кои доаѓаат да ги запечатиме со силна победа, за догодина да славиме Велигден со многу поголеми насмевки на задоволство како нација. Христос Воскресе! За многу години Велигден!“, се вели во честитката на Мицкоски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ