среда, 12 јуни 2024

Црвена звезда за 3,5 милиони евра купи напаѓач од Аталанта

Објавено на

часот

Сподели

Црвена звезда оваа висока сума за балкански стандарди ќе ја исплаќа во рок од три години. Во текот на денот Лате Лат треба да ги помине медицинските тестови во Белград и да стави потпис на договорот.

24-годишниот Лате Лат за првиот тим на Аталанта има само три меча, тој постојано одеше на позајмица, играше за Пескара, СПАЛ, Сент Гален…

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ