недела, 23 јуни 2024

Црвена звезда потпиша нов договор со Дејан Станковиќ

Објавено на

часот

Сподели

Иако се шпекулираше дека Станковиќ ќе замине од Црвена звезда и ќе стане тренер на тим од Серија А, сепак тоа нема да се случи. Двете страни постигнаа договор за продолжување на соработката.
 
„Дејан Станковиќ го продолжи договорот со Црвена звезда. Тој стави потпис на договор до 2025 година“, соопшти српскиот клуб.
 
Утре се игра големото финале од Купот на Србија меѓу Црвена звезда и Партизан, доколку црвено-белите победат, ќе ја освојат двојната круна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ