среда, 19 јуни 2024

Црвена звезда е шампион на Србија, и голманот Борјан даде гол! (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот го отвори Катаи во 40. минута, а по девет минути игра во вториот дел Иваниќ постигна гол за 2-0. Во 67. минута Вождовац намали преку Милојевиќ на 2-1.
 
Во самиот финиш од мечот Црвена звезда доби пенал, а одлуката падна голманот Борјан да го изведе ударот од белата точка. Тој успешно ја заврши работата, даде гол по што славјето можеше да почне.
 
[video:https://www.youtube.com/watch?v=hSB7jwTIw68 autoplay:0]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ