четврток, 20 јуни 2024

Црвена звезда ангажираше Израелец за нов тренер

Објавено на

часот

Сподели

По завршувањето на играчката кариера, Барак Бахар станал тренер на Ирони Кирјат Шмона каде се задржал три години, по што го преземал тренерското кормило на Хапол Бер Шева, во 2020 станал тренер на Макаби Хаифа од каде доаѓа во Црвена звезда.

„Нема сомнеж дека станува збор за еден од најперспективните тренери во Европа, кој веќе освои 10 трофеи, па така Црвена звезда во иднина ќе игра напаѓачки фудбал. Му посакуваме многу среќа на новиот тренер“, соопшти српскиот гигант.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ