четврток, 23 мај 2024

ЦУК: Падна дрво во Автокоманда, на бул. „Александар Македонски“ во Скопје 

Обилните дождови и силниот ветер вчера предизвикаа да падне дрво на булеварот „Александар Македонски“, близу паркингот на влезот на фабриката „Железара и железарија Јоле“ во скопската населба Автокоманда.

Објавено на

часот

Сподели

Центарот за управување со кризи веднаш ги извести МВР и ЈП „Паркови и зеленило“ на Град Скопје, кои испратија екипи и интервенираа во расчистување на паданатото дрво.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ