понеделник, 27 мај 2024

Црвена звезда седми пат по ред стана шампион на Србија

Црвена звезда ја завери 35. шампионска титула со денешната победа од 2-1 над ТСЦ Бачка Топола.

Објавено на

часот

Сподели

По 33 одиграни кола во српската Суперлига, Црвена звезда создаде недостижна предност пред Партизан и ја завери шамионската титула.

Црвена звезда денеска ја совлада ТСЦ Бачка Топола со 2-1, а им помогна и поразот на Партизан од Војводина од 3-2.

На четири кола до крајот Црвена звезда има 14 бодови пред Партизан, кои сега и теоретски се недостижни.

Црвена звезда оваа сезона има шанси и за двојна круна бидејќи во финалето од Купот на Србија игра против Војводина. Дуел кој се игра на 21. мај.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ