среда, 29 мај 2024

Црвена звезда и во купот го победи Партизан и ќе игра финале со Војводина (ВИДЕО)

Црвена звезда за неколку дена двапати го победи Партизан, овојпат со 2-0 во полуфиналето од Купот на Србија, црвено-белите во финалето ќе играат против Војводина која претходно беше подобра од Раднички.

Објавено на

часот

Сподели

Херој на Црвена звезда на овој меч беше Петер Олајинка кој постигна два гола за две минути. Резултатот го отвори во 27. минута, а конечните 2-0 ги постави две минути подоцна.

Црвена звезда во финалето ќе игра против Војводина која претходно со гол во 91. минута со 1-0 го победи Раднички.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ