сабота, 5 октомври 2024

Чурлинов во 98. минута го замолкна Паркен па порача: Не сум херој, ова е заслуга на целиот тим (ВИДЕО)

Дарко Чурлинов вчера со доцен гол донесе славје за Јагелонија на гостувањето кај Копенхаген во Конференциска лига, Македонецот порача дека оваа победа е заслуга на целиот тим.

Јагелонија синоќа губеше со 1-0 по крајот на првиот дел, но со два гола во продолжението, стигна до победа од 1-2 на гостувањето кај Копенхаген.

Нашиот Дарко Чурлинов со гол во 98. минута го замолкна Паркен, напаѓачот погоди буквално во последниот напад и донесе огромно славје за клубот од Полска.

Сепак, по крјаот на натпреварот, тој покажа скромност и порача: „Не сум херој, целиот тим е заслужен за победата. Покажавме дека можеме да триумфираме и против најдобрите, и заслужуваме да бидеме во ова натпреварување.