четврток, 30 мај 2024

Чуамени со прекрасен гол му донесе победа на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид со гол на Чуамени во второто полувреме славеше минимална победа од 1-0 на гостувањето кај Мајорка и се зацврсти на врвот на табелата во Ла Лига.

Објавено на

часот

Сподели

Еден гол за три бода на Реал Мадрид од гостувањето кај Мајорка. Тимот на Анчелоти имаше неколку добри шанси и за поголема победа.

Клучниот момент се случи по три минути игра во второто полувреме кога Чуамени биеше од огромна далечина, топката можеби удри и фудбалер на Мајорка и заврши во аголот од голот на домаќините за водство на Реал Мадрид од 1-0.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ