петок, 21 јуни 2024

Четворица повредени во сообраќајка на патот Кичево-Гостивар

Објавено на

часот

Сподели

Според информациите, несреќата се случил меѓу фолксваген поло со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.С.(31) од с.Горно Строгомиште и фолксваген пасат со кичевски регистарски ознаки, управувано од Е.А.(39) од с.Србјани.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатник од возилото поло , Л.С.(53) од с.Горно Строгомиште, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и сопатничка од возилото пасат, А.А.(28) од Кичево, констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ