недела, 21 април 2024

Четворица повредени при излетување на возило на обиколницата на Скопје

Синоќа на обиколницата на Град Скопје, патничко возило цитроен со скопски регистарски ознаки, управувано од Ќ.М. (34) од Скопје, излетало од патот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка Н.М.(29), а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците Х.Р. (27) и Д.С.Р. (19), сите од Скопје, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ