понеделник, 15 април 2024

Четири деца добија кривични пријави за насилство

СВР Тетово поднесе кривична пријава против четворица малолетници, сите од с.Боговиње, општина Боговиње, осомничени за сторено кривично дело насилство.

Објавено на

часот

Сподели

Настанот за кој е поднесена кривичната пријава се случил на 21 ноември минатата кога кога, како што соопштува МВР Б.Н. бил пресретнат од пријавените пред својот дом, по што тие физички го нападнале.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ