вторник, 5 март 2024
Мидлзбро слави голема победа

Челси за прв пат по 1999 изгуби во Лига Купот од екипа од понизок ранг (ВИДЕО)

Мидлзбро го изненади Челси и го совлада со 1-0 во првиот натпревар од полуфиналето во Лига Купот, херој на домаќините беше Хајден Хакни.

Објавено на

часот

Сподели

Челси не игра на потребното ниво оваа сезона, дека избраниците на Покетино се мачат со формата покажа и денешниот дуел против Мидлзбро во првиот натпревар од полуфиналето во Лига Купот.

Домаќините го изненадија фаворитот и славеа со 1-0, херој беше Хајден Хакни, кој ја затресе мрежата на „сините“ во 37. минута од мечот.

Па Челси за прв пат по 1999 година изгуби во Лига Купот од екипа од понизок ранг, но ќе имаат поправна шанса за две недели.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ