четврток, 23 мај 2024

Челси прими гол во 93. минута и загуби два бода кај најслабиот тим во Премиерлигата (ВИДЕО)

Брзо по чудесната победа над Манчестер јунајтед, Челси им се врати на лошите резултати, овојпат во 93. минута пропуштија победа кај Шефилд јунајтед.

Објавено на

часот

Сподели

Челси одлично го почна мечот, со гол на Тијаго Силва во 11. минута поведе со 1-0, но на Шефилд не му требаше многу за да се врати. Богл во 32. минута изедначи на 1-1.

Во 66. минута Мадуеке ја врати предноста на Челси, но сините не издржаа до крај, Мекбарни во 93. минута погоди за конечни 2-2.

Тотнем со 3-1 го совлада Нотингем Форест. Головите за тимот од Северен Лондон ги постигнаа Ван де Вен и Поро, еден беше автогол на Муриљо. Погодокот за гостите беше делот на Вуд.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ