петок, 21 јуни 2024

Челси потврди, Покетино е нивниот нов тренер

Објавено на

часот

Сподели

Како што и се претпоставуваше, Маурисио Покетино ќе ја има честа да го води Челси во наредниот период.

„Челси со задоволство може да потврди дека Маурисио Покетино ќе биде главен тренер на машкиот тим од почетокот на сезоната 2023/24. Аргентинецот новата улога ќе ја започне од 1 јули 2023, тој потпиша двегодишен договор со клубот со опција и за трета“, стои во соопштението на Челси.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ