понеделник, 17 јуни 2024

Челси одигра само реми со Лестер

Објавено на

часот

Сподели

Уште на самиот старт од мечот се случи студен туш на Стемфорд Бриџ откако Медисон постигна убав гол од далечина за водство на Лестер од 1-0.
 
Во 34. минута по асистенција од Рис Џејмс, Алонсо погоди со волеј за 1-1.
 
До крајот на мечот Челси имаше многу шанси за комплетен пресврт и победа, но сите тие останаа неискористени.
 
Челси имаше 20 шута, даде еден гол, а Лестер од два шута даде еден гол.
 
1-1 заврши и мечот меѓу Астон Вила и Барнли. Гостите водеа со гол на Барнс од пред крајот на првото полувреме, домаќините израмнија преку Буендиа на стартот од вториот дел.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ