петок, 1 март 2024
Трпението заврши

Челси му врачи отказ на Грем Потер

Објавено на

часот

Сподели

Челниците на Челси ја признаа грешката, му врачија отказ на Грем Потер поради слабите резултати по кои тимот е на 11. место на табелата во Премиерлигата.

Челси преку соопштение го потврди заминувањето на Потер и му се заблагодари за неговиот придонес потенцирајќи го пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Се верува дека Јулијан Нагелсман е фаворит за нов тренер на Челси.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ