понеделник, 17 јуни 2024
„Сините“ параат повеќе пари

Челси ја одби понудата на Интер за Лукаку и ја одреди цената на напаѓачот

Објавено на

часот

Сподели

„Сините“ не сакаат да го испратат Ромелу Лукаку на нова позајмица во Интер и бараат „нероаѕурите“ во целост да го купат напаѓачот.

Интер достави предлог вреден 30 милиони евра, но како што пренесуваат медиумите од Англија, оваа сума не е доволна за трансфер.

Атлетик објави дека Челси веднаш го одбил предлогот и на Интер му порачал дека се потрени 45 милиони евра за продажба.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ