недела, 23 јуни 2024

Чеферин доби подарок од Флорентино Перез

Објавено на

часот

Сподели

Флорентино Перез и Александер Чеферин не е се во добри односи, синоќа се случи нивната прва средба по препукувањата за формирање на Суперлигата.
 
Претседателот на Реал Мадрид, на Чеферин му даде сувенир, новиот Бернабеу во мала верзија. Иако претседателот на УЕФА прими подарок и од Ливерпул, шпанските медиуми како изненадување го оценија гестот на Перез.
 
Иако средбата меѓу Перез и Чеферин била приватна, информациите велат дека таа поминала во добра атмосфера.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ