четврток, 23 мај 2024

Чави се премисли, останува тренер на Барселона

Претседателот на Барселона, Хуан Лапорта успеа да го убеди Чави Ернандез да ја промени одлуката и да остане тренер на тимот и во наредната сезона.

Објавено на

часот

Сподели

Чави ќе го испочитува договорот со Барселона до крај, ќе остане во клубот најмалку до јуни 2025 година.

Одлуката е донесена на состанок меѓу Чави и претседателот Лапорта и спортскиот директор Деко.

Лапорта со месеци се обидуваше да го предомисли Чави кој на почетокот беше многу одлучен да си замине, но на крајот сепак ја промени одлуката.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ