сабота, 25 мај 2024

Чадот од Универзална сала се гледа и од далеку

Во моментов чадот од пожарот во Универзална сала се гледа и од далеку. Фотографијата е направена од стан во Ново Лисиче, на бул. Февруарски поход.

Објавено на

часот

Сподели

Тоа значи дека има најмалку 6 километри права линија, а граѓани велат дека непријатен мирис допира и до населбата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ