вторник, 5 март 2024

Букер го доби дуелот со Дончиќ, Далас поразен од Феникс (ВИДЕО)

Далас ја продолжи лошата серија резултати откако загуби на гостувањето кај Феникс со 132-109.

Објавено на

часот

Сподели

Клучна беше третата четвртина која Феникс ја доби со 43-20, создаде голема разлика која ја одржа до самиот крај за триумф од 132-109.

Девин Букер имаше одлична партија постигнувајќи 46 поени, најефикасен кај Далас беше Лука Дончиќ со 34 поени.

Резултати:
Детроит – Шарлот 113-106
Вашингтон – Минесота 107-118
Мајами – Мемфис 96-105
Хјустон – Портланд 131-137
Милвоки – Кливленд 126-116
Далас – Феникс 109-132
Сан Антонио – Оклахома 114-140
Голден стејт – Атланта 134-112

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ