сабота, 2 март 2024

Бујар Османи и неговата сопруга добија трето дете, им се роди синот Луан

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и неговата сопруга Валбона станаа родители по трет пат. Им се роди синот Луан, а министерот ја објави веста на социјалните мрежи.

Фотографија е преземена од социјалните мрежи

Објавено на

часот

Сподели

„Со срца исполнети со радост и благодарност, Валбона и јас со задоволство го најавуваме доаѓањето на нашето трето дете, Луан. Неговото име симболизира сила и храброст, се надеваме дека ќе го инспирираме, додека се приклучи на Елиза и Маљи. Раѓањето на Луан ја зајакнува мојата посветеност не само на моето семејство, туку и на семејствата на кои им служам. Со топли поздрави”, напиша Османи на фејсбук.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ