четврток, 23 мај 2024

Бразил го објави составот за Копа Америка, нема место за најскапите ѕвезди (ФОТО)

Селекторот на Бразил, Доривал Жуниор го објави составот на „кариоките“ за Копа Америка, на списокот со 23 имиња нема место за најскапите ѕвезди како Нејмар, Антони, Ришарлисон и Касемиро.

Објавено на

часот

Сподели

Бразил без најскапите ѕвезди ќе се обиде да стигне до триумф на Копа Америка, првенство кое летово ќе се игра во САД.

Доривал Жуниор денеска го објави составот на „кариоките“, селекторот реши да не смета на играчи како Нејмар, Антони, Ришарлисон или Касемиро.

Главна ѕвезда ќе биде Винисиус Жуниор од Реал Мадрид, а шанса доби и 17 годишниот Ендрик, кој треба да биде следното големо фудбалско име.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ