недела, 14 април 2024
Во Куманово

Брат ја убил сестрата и едниот внук, а го ранил ѝ другиот внук

Две лица се убиени, а едно е рането, откако 66-годишен жител на кумановското село Габреш пукал во својата сестра и нејзините синови. Според првичните информации најверојатно причина за двојното убиство се нерасчистени имотно-правни односи. Осомничениот, според неофицијални информации е фатен.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Како што пренесуваат дел од медиумите 66-годишен маж ја застрелал неговата сестра и двајцата нејзини синови односно негови внуци. Шеесет и тригодишната жена и нејзиниот 38-годишен син починале на лице место. Третиот ранет е префрлен во кумановската болница.

Официјални информации за настанот очекуваме од СВР Куманово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ