понеделник, 24 јуни 2024
Премиерлига

Брајтон ја прекина победничката серија на Манчестер Сити (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер Сити поведе во 25. минута кога по асистенција од Халанд, Фил Фоден постигна гол за водство на Манчестер Сити од 1-0.

Во 38. минута Енкизо постигна гол за Брајтон за 1-1. Тоа се покажа и како конечен резултат на овој натпревар.

До крајот на сезоната има уште едно коло кое нема да смени ништо за овие две екипи, Манчестер Сити е шампион, а Брајтон ќе остане на шесттата позиција која води во Лига Европа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ