четврток, 13 јуни 2024
НБА

Бостон тргна да ја менува историјата, нова победа над Мајами (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Никој досега не се вратил од 3-0 негатива во НБА, Бостон намали на 3-2 и се надева дека ќе ја промени историјата.

Синоќа тие беа убедливи против Мајами, Селтикс водеа во текот на целиот меч и лесно дојдоа до победата од 110-97.

Главните ѕвезди на Бостон, Тејтум и Браун постигнаа по 21 поен, најефикасен беше Вајт со 24, а Смарт реализираше 23. Кај Мајами, најефикасен беше Робинсон со 18 поени, Адебајо постигна 16, Батлер за него скромни 14 поени.

Следниот натпревар од серијата се игра во Мајами.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ