недела, 14 април 2024

Бостон на полувреме против Голден стејт го имаше највисокото водство остварено некогаш (ВИДЕО)

Бостон му одржа лекција на Голден стејт совладувајќи го со 140-88, а првото полувреме беше посебно, поставен е клупски рекорд.

Објавено на

часот

Сподели

На полувремето Бостон имаше водство против Голден стејт од неверојатни 82-38. 44 разлика, тоа е најголема предност на полувреме во историјата на овој клуб.

До крајот на мечот Селтикс дополнително ја зголемија предноста за конечни 140-88.

Браун постигна 29 поени, Тејтум реализираше 27. Главните ѕвезди на Голден стејт имаа епизодни улоги, Кари одигра нешто повеќе од 16 минути и постигна четири поени, Томпсон реализираше 6 за 12 минути.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ