четврток, 18 април 2024

Бостон ќе игра против Голден стејт во големото НБА финале (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Бостон ја освои титулата на истокот откако беше подобар од Мајами во серијата во која гостите победуваа дури пет пати.
 
Бостон водеше во текот на целиот меч, но Мајами беше тука некаде недозволувајќи противникот да се одлепи. Во последните секунди, при негатива од 96-98, Батлер промаши шут за израмнување, потоа беше направена лична грешка, гостите дадоа уште два пени од слободни фрлања и победија со 100-96.
 
Тејтум со 26 поени и 10 скокови беше најдобар во составот на Бостон, кај Мајами Батлер постигна 35 поени, имаше и девет скокови, Адебајо реализираше 25 поени со 11 скокови.
 
[video:https://www.youtube.com/watch?v=GPZQqeNC7Sc autoplay:0]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ