вторник, 5 март 2024
НБА

Бостон ја помина Атланта и закажа дуел со Филаделфија (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Натпреварот беше неизвесен во целиот тек, Атланта во последниот период влезе со предност, но тие 12 минути Бостон ги доби со 30-20, направи пресврт и дојде до победа од 128-120.

Браун со 32 поени и Тејтум со 30 поени и 14 скокови беа предводниците на Бостон во победата. 30 поени кај Атланта реализираше Тре Јанг, имаше и 10 асистенции.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ