петок, 19 април 2024

Бошко домаќин на еден куп Македонци, а навива за Србија!?

Објавено на

часот

Сподели

Некогашната ѕвезда на Црвена звезда и актуелен помошен тренер во јапонска Нагоја не беше расположен за изјава за македонските медиуми. Останува да се види дали еднодневното дружење со пријателите од Македонија ќе го натера да го смени мислењето и во продолжението од шампионатот родната Македонија да му биде поблиску до срцето од Србија, каде што живее поголем дел од својот живот.

Од Белград, Златко Крстевски

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ