вторник, 23 април 2024

Бош му донесе нова победа на Мајами

Објавено на

часот

Сподели

Крис Бош беше неречлива енигма за кошаркарите на Филаделфија

Најзаслужен за триумфот беше Крис Бош со 30 поени, седум скока и пет асистенции, а одлична партија прикажа и Леброн Џејмс, кој мечот го заврши со 28 поени, девет скока и пет асистенции. Луис Вилијамс беше најефикасен кај поразените со 22 постигнати поени.

Сигурен триумф забележа и Атланта хоукс во дуелот со Кливленд кавалирс (121-94). Буквално сите кошаркари на Атланта се запишаа во листата на стрелците, а прв на таа листа е Џо Џонсон со 25 поени, додека кај Кливленд најдобар беше Кајри Ирвинг со 18 поени.

РЕЗУЛТАТИ: Атланта – Кливленд 121-94, Детроит – Портланд 94-91, Мајами – Филаделфија 113-92, Њујорк – Денвер 114-119 (пр.), Чикаго – Шарлот 95-89, Хјустон – С. Антонио 105-102, Мемфис – Сакраменто 128-95, Њу Џерси – Оклахома 74-84, Њу Орлеанс – Далас 81-83, Јута – Минесота 108-98.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ