понеделник, 26 февруари 2024
Преговорите се во завршна фаза

Борусија Дортмунд го враќа Санчо на позајмица, на Манчестер јунајтед ќе му плати само 500.000 евра

Медиумите од Англија откриваат детали од зделката со која Џејдон Санчо ќе се врати на позајмица на „Сигнал Идуна Парк“, Борусија Дортмунд на Манчестер јунајтед ќе му плати смешни 500.000 евра.

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер јунајтед и Борусија Дортмунд се во напредни преговори за трансфер на Џејдон Санчо, Англичанецот треба да го носи дресот на „милионерите“ до крајот на сезоната.

Медиумите сега откриваат детали од зделката, Борусија Дортмунд за позајмицата ќе платат смешни 500.000 евра.

Борусија Дортмунд нема шанси да си ја дозволи платата на Џејдон Сначо (околу 350.000 евра неделно) па Манчестер јунајтед ќе покрива две третени од платата, додека „црно-жолтите“ ќе покрива само една третина и за оваа цел ќе одвојат 3 милиони евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ