вторник, 16 април 2024

Богдановиќ му се пушти на својот тренер (ВИДЕО)

Кошаркарот на Атланта, Богдан Богдановиќ имаше скандалозна реакција откако му се пушти и вербално го нападна својот тренер Квин Снајдер.

Објавено на

часот

Сподели

Атланта го доби мечот со 113-101, а на две минути пред крајот на мечот се случи инцидент во кој главната улога ја имаше српскиот кошаркар кој вообичаено важи за мирен човек, Богдан Богдановиќ.

Тој во наплив на бес најпрво фрли едно шише со вода, а потоа стана од клупата и почна вербален дуел со својот тренер.

По крајот на мечот двајцата дадоа смирувачки изјави делејќи комплименти и велејќи дека нивниот однос е одличен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ