четврток, 13 јуни 2024

Бочварски си ја вработил сопругата и балдзката и платил казна од 150 евра

Објавено на

часот

Сподели

Ако сум постапувал незаконски, нека интервернира комисијата за спречување корупција, побара Бочварски.

Пред да стане министер, Бочварски беше градоначалник на Штип. Случајот со вработувањето на сопругата и нејзината сестра го обелодени опозициската ВМРО-ДПМНЕ која обвини дека без оглас и стаж се вработиле во штипската болница.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ