недела, 14 април 2024

Бобан Грнчаров е нов тренер на Македонија ЃП

Македонија Ѓорче Петров потврди дека го назначува Бобан Грнчаров за нов тренер на тимот, тој доаѓа на местото од Тони Џангаровски кој доби отказ по поразот од Воска.

Објавено на

часот

Сподели

Грнчаров ќе се обиде да ја спаси Македонија ЃП од испаѓање во Втората лига.

Актуелниот освојувач на купот е на последното место во ПМФЛ со само 18 освоени бода.

Дебито на Грнчаров ќе биде веќе утре на гостински терен кај актуелниот шампион Струга.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ