петок, 1 март 2024

БМВ излета од патот, возачот тешко повреден

Вчера во 09.15 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на крстосница од бул. Гоце Делчев и ул. Прилепски бранители во Прилеп, патничко возило БМВ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(36) од Прилеп, удрило во ограда од патот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градската болница Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ