понеделник, 15 април 2024

Битолчанка изгоре во пожар

Објавено на

часот

Сподели

Според МВР, станува збор за седумдесет и деветгодишната Добрила Поповска.

Несреќата се случила околу 23 часот во станот што се наоѓа на ул. Едвард Кардељ во Битола.

Сè уште се утврдуваат причините што го предизвикале пожарот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ