сабота, 25 мај 2024

Битолчанец заврши во полиција за трговија со дрога

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, вчера во 11.00 часот  го лишиле лицето Г.Н.(48) од Битола.

Објавено на

часот

Сподели

При претрeс во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, ампули апаурин и ампули диазепам. Лицето било задржано во полициска станица и целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ