петок, 14 јуни 2024

Битолчанец украл пари од продавница, полицијата го најде и го уапси

Полицијата вчера приведе 22-годишен битолчанец кој одзел пари од дневен промет од продавница.

Објавено на

часот

Сподели

„22-годишниот С.С. се сомничи дека вчера околу 20:30 часот во продажен објект на улица Апостол Здравески со употреба на сила од вработената В.Б. од Битола одзел пари од дневниот промет. Лицето е задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ