среда, 19 јуни 2024

Без вода утре една улица во Центар

Без вода утре ќе остане дел од улицата 20-ти Октомври во општина Центар, информираат попладнево од Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Поради водоводен приклучок на улицата 20-ти Октомври број 30, прекинато водоснабдување од девет часот ќе имаат корисниците на дел од оваа улица, појаснуваат од РЦУК – Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ