вторник, 28 мај 2024

Без голови на дербито меѓу Јувентус и Милан (ВИДЕО)

На денешното дерби меѓу Јувентус и Милан немаше голови, но немаше и многу шанси, фановите останаа разочарани за прикажаното.

Објавено на

часот

Сподели

Во првото полувреме имаше само една сериозна шанса кога Влаховиќ се обиде од слободен удар, но голманот на Милан со крајни напори одбрани.

Во вториот дел Костиќ и Данило се обидоа, во една шанса, но Спортиело повторно беше на висина на задачата.

И Милик имаше шанса во која голманот Спортиело одбрани.

За разлика од Спортиело, Шчесни немаше ниту една сериозна интервенција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ