недела, 21 април 2024

Бесправно исечени 200 стебла на Попова Шапка

Вчера полицајци од Тетово ги привеле М.Р.(60) и З.И.(58), двајцата од Шипковица. Тие биле затекнати во месноста „Студена река“, атар на тетовски Бродец, како со моторни пили бесправно сечат букови стебла.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен е увид и било утврдено дека на местото биле пресечени околу 200 стебла. По целосно документирање на случајот против двајцата ќе следуваат соодветни поднесоци.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ